Dodáváme a provádíme montáže těchto fólií...
Tyto fólie používáme tam, kde potřebujeme zajistit objekt před násilným vniknutím, respektive před potenciálními pachateli co nejvíce jim znesnadnit cestu do objektu. Naše fólie zabezpečují...

 • okna přízemních bytů
 • okna a prosklené dveře rodinných domů
 • prosklené výlohy obchodů
 • balkónové dveře a okna
Bezpečnostní fólie na okna, dveře a skleněné fasády můžeme použít jako ochranu před přírodními živly jako jsou například vichřice či krupobití. Pro takový problém zabezpečujeme především...

 • střešní okna
 • prosklené plochy (fasády)
Instalací bezpečnostní fólie se zpevní celá prosklená plocha, která pak lépe odolává tlakovým vlnám (například při výbuchu či vychřici), chrání před poraněním osob úlomky skla. Pro takový problém zabezpečujeme...

 • administrativní budovy
 • výrobní haly
 • ostatní pracoviště

Bezpečnostní fólie jsou čiré, o tloušťce (síla) 0,3 mm. Jako všechny fólie na okna, mají schopnost zachytit škodlivé UV záření (UV filtr 99%). V současné době dodáváme fólie Hanita Coatings, které mají stupeň odolnosti P-2A podle normy EN 356 při instanci na sklo o tloušťce min. 3 mm či více. Instalace bezpečnostních fólií se provádí na vnitřní stranu prosklení. Zkoušky odolnosti realizuje státem akreditovaná zkušebna IKATES.

 

Tyto fólie jsou odstupňovány o tloušťkách (v sílách) 50, 100, 150 a 200 μm. Takové fólie slouží zejména k ochraně osob před poraněním při rozbití skla. Pro tento typ problému fólie aplikujeme pro...

 • mateřské školy
 • základní školy
 • skleněné stěny a fasády
 • prosklené plochy v potravinářském průmyslu

Ochranné fólie můžeme také použít pro ochranu před přírodními živly jako jsou vichřice a krupobití (např. střešní okna).

 

Ochranné fólie jsou čiré. Stejně jako ostatní okenní fólie, mají schopnost zachytit škodlivé UV záření (UV filtr 99%). Fólie mají ochranou funkci, nejsou atestovány na žádnou třídu odolnosti. Tyto fólie byly posouzeny ve STÁTNÍM ZDRAVOTNICKÉM ÚSTAVU a byl na ně vystaven odborný posudek zdravotní nezávadnosti:

 • posouzení na základě výsledků stanovení emisí těkavých organických látek
 • posouzení vlivu polyesterových fólií na senzorické vlastnosti potravin

Ochranné fólie jsou atestovány podle ČSN EN 12600 (odolnost proti kyvadlovému nárazu).

 

Tyto fólie jsou neprůhledné, ale propouštějí světlo. Dodávají se v odstínech bílá (mléčné sklo), bronzová, černá a stříbrná. Podle odstínu takové fólie odrážejí tepelnou sluneční energii viz. obrázek níže.
matove folie

 

Do skupiny "privátní fólie" řadíme matové fólie a dekorační fólie. Matové fólie jsou vyráběny v odstínech bílá (imitace mléčného skla), bronzová, stříbrná a černá. Používáme je tam, kde potřebujeme dodat skleněným plochám (prosklení) nový vzhled, nebo opticky oddělit dva prostory.

privatni folie


Reflexní fólie na okna jsou vyráběny metodou vakuového metalizování hliníku různé optické hustoty na čirý (transparentní) polyester. Reflexní vrstva fólie má stříbrnou barvu, čímž vytváří zrcadlový efekt. Reflexní fólie mají schopnost odrážet příslušnou složku dopadající solární energie slunečního záření. Tyto fólie používáme tam, kde je potřeba co nejvíce odrazit tepelnou složku slunečního záření (v letních měsících), čímž se zabrání nežádoucímu zahřátí prostoru za prosklenou plochou. Proto reflexní fólie používáme na střešní okna, okna orientovaná na jih a větší prosklené plochy, které se v letních měsících nadměrně zahřívají.

Reflexní fólie mají zrcadlový efekt, díky kterému po jejich aplikaci není skrz prosklenou plochu vidět, pouze za předpokladu pohledu z prostoru se silnějším osvětlením. Při vyrovnání úrovně osvětlení se tento efekt ztrácí a naopak večer, když se v místnosti rozsvítí, je z venku vidět do místnosti a z místnosti není vidět ven.

Všechny takové fólie mají 99% UV filtr, čímž chrání interiér a vnitřní vybavení před nežádoucími účinky UVA a UVB slunečního záření. Protisluneční fólie aplikujeme na...

 • střešní okna
 • kancelářské prostory
 • tzv. servrovny
 • výrobní haly
 • ostatní pracoviště, kde si to situace žádá
 SMC AX
 bezpečnostní fólie
 SMC 2
 ochranná fólie
 SMC 4
 ochranná fólie
 SMC 7
 ochranná fólie
 SMC 8
 ochranná fólie
 SMS 4
 ochranná fólie
 BLK 1
 privátní fólie
 Z200
 privátní fólie
 M 20 XT (externí)
 protisluneční fólie
 M 35 XT (externí)
 protisluneční fólie
 M 50 XT (externí)
 protisluneční fólie
 40 CH XT (externí)
 protisluneční fólie
 ICECOOL 80 XT (e.)
 protisluneční fólie
 M 15 (interní)
 protisluneční fólie
 M 40 XT (interní)
 protisluneční fólie
 M 50 XT (interní)
 protisluneční fólie
 P75NSN
 termoizolační fólie

reflexni folie

 

Termoizolační fólie jsou vyráběny metodou vakuového naprašování. Reflexní vrstvu fólie potom tvoří několik tenkých vrstev kysličníků kovů, které jsou kombinovány s vrstvou chemicky čistého kovu. Novinkou na našem trhu je například keramická fólie MAC600, kovy neobsahuje.

Termoizolační fólie používáme tam, kde je potřeba co nejvíce snížit tepelné ztráty v zimním období, protože tyto fólie podstatně snižují únik tepla vytvořeného nějakými topnými tělesy (radiátory, přímotopy, aj.), čímž pomáhají udržet teplo uvnitř místnosti. Termoizolační fólie mohou v létě sloužit  jako ochrana před přehříváním interiéru (místností). V tomto směru jsou ale mnohem účinnější externí fólie. Všechny tyto fólie mají 99% UV filtr, čímž chrání interiéry a vnitřní vybavení před nežádoucími účinky UVA a UVB slunečního záření.

termoizolacni folie